niedziela, 2 marca 2014

Oskarowy zawrót głowy - część II.

A oto druga cześć oskarowych filmów niestety brakuje dwóch tytułów Nebraski, oraz tajemnicy Filemony. Ale do rzeczy dzisiaj bardzo szybki i konkretnie.

Wilk z Wall Steet. Kolejny udany projekt wspaniałego Martina Scorsese, oraz Leonardo DiCaprio współpracowali przy takich filmach jak "Infiltracja", "Wyspa tajemnic"czy "Aviator". Wilk z Wall Street to prawdziwa historia człowieka który postanowił zdobyć fortunę i czerpać jak najwięcej przyjemności z jej wydawania. W skrócie: sex, narkotyki, imprezy i jeszcze więcej narkotyków, wszystko to okraszone niezwykłym humorem - polecam gorąco świetna rozrywka. Co więcej uważam że DiCaprio powinien dostać Oskara bo porostu mu się należy, jest fantastycznym aktorem a w tym filmie jest porostu genialny. "Kapitan Philips" i ten film jest ekranizacją prawdziwej historii. W 2009 roku u wybrzeży Somalii zostaje porwany amerykański statek transportowy, rozpoczyna się nerwowa "gra" o życie kapitana Philipsa. Pomimo tego że nie przepadam za Tomem Hanksem muszę przyznać że polubiłam graną przez niego postać, jednak na większą uwagę zasługuje Barkhad Abdi. Zadziwiające jest to że ten człowiek to absolutny amator do tej pory był kierowcą taksówki. Jestem bardzo ciekawa jak potoczy się jego kariera. Film jest ciekawy i co najważniejsze trzyma w napięciu do samego końca.  

 I to by było na tyle :-) 
A jakie są wasze Oskarowe typy. Ja najmocniej trzymam kciuki za Jareda Leto, oraz piosenkę U2 Ordinary Love. Miłej oskarowej nocy 2 komentarze :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...